ODWIEDZIŁO NAS

Dziś78
Wczoraj111
W tym tygodniu544
W tym miesiącu1710
All214866

VCNT - Visitorcounter

Nasi najlepsi maturzyści

Do matury w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Opocznie przystąpiło 27 absolwentek i absolwentów oddziału mistrzostwa sportowego. Egzamin odbywał się w reżimie sanitarnym a odległości pomiędzy uczniami na sali egzaminacyjnej przekraczały sugerowane 1,5 metrowe odstępy i wynosiły ponad 2 metry. Wszyscy uczniowie w części obowiązkowej wybrali: język polski, język angielski i matematykę. Zdawalność z języka polskiego wyniosła u nas 96 %, z języka angielskiego – 93 %, z matematyki – 78 %. 

Najwyższe wyniki maturalne uzyskali Iga Stefańska i Bartłomiej Wiktorowiczosiągając średnią 78 % ze wszystkich przedmiotów oraz Jan Świątek ze średnim wynikiem 70%. Tym samym najlepsi maturzyści potwierdzili swoimi wynikami z matury wcześniejsze najwyższe wyniki na świadectwach ukończenia szkoły.

 Najwyższe wyniki z poszczególnych przedmiotów uzyskali:

1)  język polski PP:

    - Mateusz Jarząbek – 73 %

    - Iga Stefańska – 71 %,

    - po 70 % uzyskali Piotr Danielik, Jan Świątek i Jakub Warzyński

2)  matematyka PP:

    - Bartłomiej Wiktorowicz – 86 %,

    - Aleksandra Rusek – 72 %

    - Iga Stefańska – 70 %

3)  język angielski PP:

    - Bartłomiej Wiktorowicz – 96 %

    - Iga Stefańska – 94 %

    - Bartosz Biłek – 90 %.

 Nasi absolwenci dodatkowo zdawali na poziomie rozszerzonym język angielski, język polski, biologię, geografię i matematykę. Najlepszy wynik w tej grupie przedmiotów, zdawanych na poziomie rozszerzonym należy do Bartka Wiktorowicza – z j. angielskiego PR – 72 %.

 Wyniki naszych uczniów pokazują, że można pogodzić wyczynowy sport z nauką, osiągając w obu dziedzinach sukcesy.

 Barbara Kosno