ODWIEDZIŁO NAS

Dziś1
Wczoraj133
W tym tygodniu134
W tym miesiącu1300
All214456

VCNT - Visitorcounter
"Opowiem Ci o wolnej Polsce"

25 i 26 maja 2015 r. w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca VIII edycję projektu „Opowiem ci o wolnej Polsce” prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego i Instytut Pamięci Narodowej. Zaproszenia do udziału w spotkaniu otrzymało 30 zespołów z całej Polski z ponad 70 biorących udział w projekcie. Wśród nich znalazła się grupa uczniów z naszej szkoły. Zespół projektowy w składzie: Martyna Węglińska, Szymon Gwadera, Dawid Wojtaszczyk, Magdalena Raczyńska, Krystian Pęczek, Monika Jarząb i Jakub Wlazło badał dzieje opoczyńskiej "Solidarności" w latach osiemdziesiątych XX wieku. W Warszawie reprezentowali grupę Martyna, Dawid i Szymon.

"Opowiem Ci o wolnej Polsce"
25 i 26 maja 2015 r. w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca VIII edycję projektu „Opowiem ci o wolnej Polsce” prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego i Instytut Pamięci Narodowej. Zaproszenia do udziału w spotkaniu otrzymało 30 zespołów z całej Polski z ponad 70 biorących udział w projekcie. Wśród nich znalazła się grupa uczniów z naszej szkoły. Zespół projektowy w składzie: Martyna Węglińska, Szymon Gwadera, Dawid Wojtaszczyk, Magdalena Raczyńska, Krystian Pęczek, Monika Jarząb i Jakub Wlazło badał dzieje opoczyńskiej "Solidarności" w latach osiemdziesiątych XX wieku. W Warszawie reprezentowali grupę Martyna, Dawid i Szymon.
Program spotkania był wyjątkowo atrakcyjny. Pierwszego dnia odbyły się warsztaty dla uczniów i nauczycieli w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia”. Wieczorem zorganizowano pokaz filmu Jacka Petryckiego „A może tego nie wolno mówić” dotyczącego tzw. obławy augustowskiej, a po nim spotkanie z reżyserem. Kolejny dzień
uczestnicy spędzili w Muzeum Powstania Warszawskiego na targach projektów w czasie których zaproszeni uczniowie na przygotowanych własnoręcznie stoiskach przedstawiali efekty swojej pracy. Nasz projekt pt. "Drogą Solidarności" opowiadał historię lokalnego działacza opozycyjnego pana Wiesława Turka. W targach wzięli również udział zaproszeni przez organizatorów eksperci - specjaliści w dziedzinie najnowszej historii Polski i dziennikarstwa. Eksperci przyglądali się projektom, rozmawiali z uczniami, oglądali zgromadzone materiały, dopytywali o szczegóły i udzielali wielu cennych wskazówek. Pracę naszych uczniów oceniał prezes IPN pan Łukasz Kamiński. Równolegle z targami odbywały się akcje-animacje: za zrealizowanie wyznaczonych zadań uczestnicy otrzymywali ciekawe nagrody. Konferencję zamykał panel podsumowujący i rozdanie pamiątkowych dyplomów. Zakończeniem spotkania było wspólne zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.