ODWIEDZIŁO NAS

Dziś48
Wczoraj46
W tym tygodniu211
W tym miesiącu1453
All179828

VCNT - Visitorcounter
DZIEŃ EUROPEJSKI W ZSPryw
W piątek 19 czerwca 2015 roku w Prywatnej Szkole Podstawowej w Opocznie odbył się doroczny Dzień Europejski. Główną częścią jego obchodów był Konkurs Piosenki Eurowizji.
Reprezentanci klas I – VI Prywatnej Szkoły Podstawowej wraz opiekunami przygotowali utwory wykonawców z różnych zakątków Europy i świata. Uczestnicy konkursu postawili sobie poprzeczkę bardzo wysoko i wykonali piosenki w językach obcych, a występy poprzedzili krótkimi prezentacjami krajów, które reprezentowali. Zgodną decyzją jury, zwycięską okazała się reprezentacja klasy III Prywatnej Szkoły Podstawowej. Młodzi artyści przedstawili scenkę przybliżającą kulturę Włoch i zaśpiewali piosenkę pt.: „Felicita”.
DZIEŃ EUROPEJSKI W ZSPryw
W piątek 19 czerwca 2015 roku w Prywatnej Szkole Podstawowej w Opocznie odbył się doroczny Dzień Europejski. Główną częścią jego obchodów był Konkurs Piosenki Eurowizji.
Reprezentanci klas I – VI Prywatnej Szkoły Podstawowej wraz opiekunami przygotowali utwory wykonawców z różnych zakątków Europy i świata. Uczestnicy konkursu postawili sobie poprzeczkę bardzo wysoko i wykonali piosenki w językach obcych, a występy poprzedzili krótkimi prezentacjami krajów, które reprezentowali. Zgodną decyzją jury, zwycięską okazała się reprezentacja klasy III Prywatnej Szkoły Podstawowej. Młodzi artyści przedstawili scenkę przybliżającą kulturę Włoch i zaśpiewali piosenkę pt.: „Felicita”.

W ramach obchodów Dnia Europejskiego odbyły się również następujące konkursy:
• „Konkurs wiedzy o krajach Unii Europejskiej” dla uczniów Prywatnego Gimnazjum i Prywatnego Liceum. Zwycięzcą został Mateusz Jarząbek – uczeń klasy I GS.
• Konkurs plastyczny pt. „Flaga kraju Unii Europejskiej” dla klas I – III Prywatnej Szkoły Podstawowej, który wygrała praca Jakuba Tomasika z klasy I Prywatnej Szkoły Podstawowej.
• Konkurs plastyczny pt. „Jak zmieniła się Polska po wstąpieniu do Unii Europejskiej” dla klas IV – VI Prywatnej Szkoły Podstawowej, który wygrała Zuzanna Turlińska z klasy V.
Organizatorami wydarzenia byli nauczyciele języków obcych Zespołu Szkół Prywatnych.