ODWIEDZIŁO NAS

Dziś5
Wczoraj56
W tym tygodniu193
W tym miesiącu1867
All165173

VCNT - Visitorcounter

Wycieczka szkolna

14 maja klasy: IV SP oraz IV OMS pod opieką wychowawczyń: p. K. Pogorzały oraz p. B. Wojtarek uczestniczyły w wycieczce do Kompleksu Świętokrzyskiej Polany. Położony w Zagnańsku obiekt przyciąga licznych wieloma atrakcjami. Jedną z nich była możliwość obserwowania w wielkich akwariach ryb z całego świata. To tutaj można zobaczyć, jak wyglądają wodne zwierzęta i rośliny z Azji, Afryki czy Chin. Kolejnym punktem wyprawy była wizyta w Parku Miniatur – Świętokrzysko. Rozciągający się na powierzchni 2400 m park gromadzi wyjątkowe zbiory-kopie najważniejszych w regionie obiektów ukazanych w skali 1:20. Znajdują się tu: budynki sakralne, warownie, budynki obronne, przemysłowe zabytki. Zwiedzanie tego miejsca okazało się nie lada atrakcją, gdyż zostaliśmy wyposażeni w słuchawki podłączone do e-przewodnika. Każdy z nas mógł zatem zdecydować, czy chce poznać historię tych miejsc w języku polskim, angielskim, niemieckim czy rosyjskim. Ostatnim punktem w programie wycieczki była Kraina Zabawy, gdzie na uczniów naszej szkoły czekały gigantyczne dmuchańce oraz Brzozowa Zagroda. Tam za niewielką opłatą można było nakarmić różne zwierzęta gospodarcze. Wycieczka okazała się strzałem w dziesiątkę i uświadomiła młodzieży, że czas spędzony aktywnie, nie jest z pewnością stracony.

K.P.