ODWIEDZIŁO NAS

Dziś54
Wczoraj89
W tym tygodniu301
W tym miesiącu752
All197615

VCNT - Visitorcounter

Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę !

Szkolny Klub Wolontariusza wziął udział w projekcie „ Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę !”. Projekt ten miał na celu uwrażliwić uczniów na problemy i potrzeby dzieci w kraju, w którym trwa wojna. W czasie trwania naszej akcji wychowawcy przekazali dzieciom wiedzę o działaniach humanitarnych prowadzonych przez UNICEF w regionie Syrii. Uczniowie mieli okazję obejrzeć filmy przybliżające tragedię dzieci z kraju objętego wojną. W ramach akcji członkowie SKW zbierali fundusze na zagwarantowanie ciepłej odzieży zimowej oraz innych niezbędnych produktów dla dzieci i ich rodzin, które pozostały w regionie Syrii oraz obozach dla uchodźców. Akcja udowodniła, że społeczność Szkolna Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie charakteryzuje się otwartością i empatią w stosunku do najbardziej potrzebujących oraz wrażliwością społeczną i postawą pro-pomocową. Na konto UNICEF przekazaliśmy kwotę 386,40 zł. Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i okazaną pomoc.

R.Jurek