ODWIEDZIŁO NAS

Dziś56
Wczoraj89
W tym tygodniu303
W tym miesiącu754
All197617

VCNT - Visitorcounter

EUROWEEK 2018

Uczniowie klas V, VI i VII Prywatnej Szkoły Podstawowej oraz Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Opocznie w dniach od 29 maja do 2 czerwca przebywali w Różance na Ziemi Kłodzkiej, biorąc udział w programie EUROWEEK – SZKOŁA LIDERÓW. Jest to obóz edukacyjny pozwalający młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie społeczeństwa dzisiejszej Europy i świata. Program Euroweek stara się dotrzeć do najzdolniejszej i najaktywniejszej młodzieży i rozwinąć najbardziej cenione w tej chwili umiejętności społeczne: przywództwa, autoprezentacji oraz pracy w zespole.
Zajęcia prowadzone były w języku angielskim w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń zebranych w dziewięciu blokach tematycznych: konferencja prasowa, leadership, poznaj Unię Europejską, praca i motywacja w grupie, poznawanie kultur świata, prowadzenie prezentacji / autoprezentacji, debata oksfordzka, wolontariat oraz szok kulturowy. Koordynatorem projektu był pochodzący z Indii Alok Kumar Pandey. Ponadto nasi uczniowie poznali mnóstwo innych ciekawych ludzi z całego świata, którzy pomagali nam rozwijać swoją kreatywność, usprawniać komunikację w języku angielskim oraz otworzyć się na to, co nowe i dotąd nieznane. Poznaliśmy pochodzącą z Kolumbii J.J., dziewczynę o zniewalającym głosie czyli Mau z Filipin, Deniza z Turcji, Boba z Tajlandii, Baby z Indonezji, Selenę z Armenii, Avdula z Włoch, a także wolontariuszy z Arabii Saudyjskiej, Kenii, Gruzji, Korei i Pakistanu. Nauczyliśmy się kilku tradycyjnych tańców, dowiedzieliśmy się dużo o różnych krajach i odkryliśmy jak ogromne znaczenie ma moc komunikacji i dlaczego warto uczyć się języków obcych. Oprócz samych warsztatów odbyliśmy także wycieczkę do Skalnego Miasta w Czechach oraz Energylandii w Zatorze. Jednocześnie chcieliśmy podkreślić, iż nie udałoby się zorganizować tego wyjazdu bez pomocy Dyrekcji Szkoły, która jak zawsze była otwarta na nasze edukacyjne pomysły. Jak świetnie bawiliśmy się na wyjeździe zobaczycie na zdjęciach.

Opiekunowie wyjazdu:
Joanna Witoń
Ewelina Zdziarska
Anita Domalska
Maciej Galewski