ODWIEDZIŁO NAS

Dziś24
Wczoraj85
W tym tygodniu109
W tym miesiącu1718
All180093

VCNT - Visitorcounter

Pojedzie do Brukseli

Stanisław Sionek, uczeń kl. II Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Opocznie, został zwycięzcą Wojewódzkiego Konkursu Literackiego: „Polska to kraj bohaterów". Konkurs zorganizowany był pod patronatem honorowym Jacka Saryusz-Wolskiego, niezależnego posła do Parlamentu Europejskiego Ziemi Łódzkiej, który jednocześnie jest fundatorem nagrody głównej - wyjazdu studyjnego do Brukseli.
Zadaniem uczestników było napisanie eseju na temat „Polska to kraj bohaterów. Który z nich w ciągu ostatnich 100 lat miał, Twoim zdaniem, największy wkład w naszą niepodległość?”. Jury, w składzie: Danuta Szulc, Aneta Niedźwiecka oraz Daniel Łuszczyn, przyznało dwie pierwsze nagrody uczniom Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie. Pierwsze miejsce, jak wspomniano wyżej, otrzymał Stanisław Sionek, który swój esej redagował pod kierunkiem polonistki Iwony Stępniewskiej. Natomiast Anita Sikora (uczennica klasy II Prywatnego Gimnazjum Sportowego w Opocznie w roku szk. 2017/2018), która swoją pracę pisała pod opieką polonistki Katarzyny Poddębniak, zdobyła II miejsce. Wyróżnienie w konkursie przyznano Michałowi Stróżakowi, uczniowi kl. III Prywatnego Gimnazjum w Opocznie, który pracę konkursową tworzył pod nadzorem nauczycielki historii, Małgorzaty Sierugi.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 17 września 2018r. w Radomsku. "Gratuluję zwycięzcom i osobom wyróżnionym. Setna rocznica odzyskania niepodległości zobowiązuje. Cieszę się, że młodzi ludzie to rozumieją i czerpią inspirację z polskiej historii" – mówiła podczas uroczystości wręczenia nagród organizatorka konkursu Anna Milczanowska, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.
Główną nagrodą w konkursie jest wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, gdzie w dniach od 7 do 11 października przebywać będzie autor zwycięskiego eseju, Stanisław Sionek wraz ze swoim opiekunem. Zwycięzcom serdecznie gratuluję.

I. Stępniewska