ODWIEDZIŁO NAS

Dziś66
Wczoraj89
W tym tygodniu313
W tym miesiącu764
All197627

VCNT - Visitorcounter

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada 2018 roku uczniowie naszej szkoły świętowali wyjątkowe wydarzenie zorganizowane przez UNICEF a mianowicie MIEDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA. W tym dniu przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA. Jest to dzień w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci.
UNICEF jest największą organizacją w całości dedykowana dzieciom. Wszystkie jej działania mają na celu zapewnienie młodym ludziom możliwości korzystania z ich praw. UNICEF jest strażnikiem w/w konwencji. Symbolem organizacji jest kolor niebieski. Tegorocznym hasłem przewodnim było wykorzystanie koloru niebieskiego do wszelkich działań podejmowanych w placówce tego dnia.
Podczas zajęć przeprowadzonych w świetlicy, uczniowie rozmawiali na temat bezpieczeństwa i tolerancji. Dowiedzieli się, że mają prawo do ochrony przed każdymi formami przemocy ( fizycznej, psychicznej, słownej itp...). Na zakończenie dyskusji uczniowie stwierdzili, że w szkole czują się bezpiecznie a następnie wykonali prace plastyczne przedstawiające tolerancję, wolność wyznania i co zrobić aby świat był lepszy.