ODWIEDZIŁO NAS

Dziś66
Wczoraj89
W tym tygodniu313
W tym miesiącu764
All197627

VCNT - Visitorcounter

V Edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy
o Krajach Anglojęzycznych

10 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w V Edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych (w tym roku Australia) przygotowanego przez Zespół szkół Samorządowych nr. 1 w Opocznie. W konkursie wzięli udział uczniowie kl. VIII A (Amelia Witoń, Marta Baranowska, Mateusz Madej, Szymon Wiktorowicz i Paweł Wlazło) oraz Włodzimierz Krajewski (uczeń kl. VIII B). O godz. 10 25-ciu uczniów przystąpiło do napisania testu zawierającego 30 pytań. Konkurs dotyczył zagadnień z zakresu: geografii, historii, literatury, polityki, gospodarki, szkolnictwa, muzyki, religii, sportu, sławnych ludzi, obyczajów i życia codziennego oraz ciekawostek związanych z Australią. Po części konkursowej na uczniów czekał słodki poczęstunek oraz wspólne oglądanie filmu dokumentalnego o Australii. Wśród zwycięzców znależli się również uczniowie naszej szkoły: I miejsce zdobyła Amelia Witoń (kl.VIII A), a II miejsce Włodzimierz Krajewski (kl.VIII B). Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Amelii i Włodkowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów językowych.
A.G.