ODWIEDZIŁO NAS

Dziś41
Wczoraj46
W tym tygodniu204
W tym miesiącu1446
All179821

VCNT - Visitorcounter

Festiwal Kolęd 2018

Po raz kolejny już Prywatne Przedszkole Kubusia Puchatka w Opocznie zorganizowało festiwal kolęd pod hasłem „Hej kolęda, kolęda”. Wzięło w nim udział 14 przedszkoli z Opoczna i okolic. Festiwal odbył się 14 grudnia, wprowadzając najmłodszych w świąteczny nastrój.
Zgromadzonych uczestników i gości przywitała główna organizatorka festiwalu Barbara Miękus, dyrektorka Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka. Z kolei oficjalnego otwarcia przeglądu dokonał burmistrz Dariusz Kosno. Zebrani wysłuchali następnie najpiękniejszych kolęd w wykonaniu przedszkolaków przebranych głównie za aniołki, ale nie tylko. Nie zabrakło strojów ludowych, pastuszków itp. Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się liczna grupa maluchów z przedszkola Kubusia Puchatka, która powitała wszystkich znaną kolędą, zachęcając zebranych do wspólnego śpiewania. Później przyszedł już czas na wykonania festiwalowe, w których kilkuosobowe grupy reprezentowały przedszkola nr 2, 4, 5, 6 i 8, Akademię Przedszkolaka, Przedszkole Tygrysek, Akademię Malucha oraz przedszkola w Ogonowicach, Wygnanowie, Kraśnicy, Bielowicach i w Januszewicach. Zaśpiewali i gospodarze. A repertuar? Wśród najpopularniejszych kolęd były „Wśród nocnej ciszy” czy „Jezus malusieńki”. Nie zabrakło i mniej znanych kolęd i pastorałek – „Skrzypi wóz”, „Złota Jerozolima” czy „Rozśpiewały się obłoki”. Jury złożone głównie z dyrektorek poszczególnych placówek, w związku z dylematem dotyczącym wyłonienia najlepszych uczestników festiwalu, zdecydowało wszystkim przyznać pierwsze miejsce. Nagrody dla przedszkolaków ufundował organ prowadzący przedszkole Kubusia Puchatka.