ODWIEDZIŁO NAS

Dziś66
Wczoraj89
W tym tygodniu313
W tym miesiącu764
All197627

VCNT - Visitorcounter

Wizyta w Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

W miniony czwartek, 16 maja uczniowie klas IB i IIA wraz ze swoimi wychowawcami – p. Emilią Zaraś i p. Barbarą Miękus odwiedzili Powiatową Państwową Straż Pożarną w Opocznie. Celem spotkania było przybliżenie uczniom specyfiki pracy strażaka oraz utrwalenie zasad bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach. Dzięki uprzejmości pracowników straży pożarnej uczniowie skorzystali z możliwości obejrzenia jednostki. Strażacy ze szczególnym zaangażowaniem opowiedzieli nam o swojej trudnej i jakże niebezpiecznej pracy, a także zaprezentowali wyposażenie wozu bojowego oraz sprzęt niezbędny podczas akcji ratowniczych. Ogromne wrażenie na uczniach zrobił przygotowany przez strażaków próbny alarm, dzięki któremu pokazali nam jak ważny jest porządek, dobra organizacja, sprawność fizyczna oraz chęć niesienia pomocy innym ludziom. Uczniowie dowiedzieli się także, że straż pożarna nie tylko gasi pożary, ale również bierze udział w różnego rodzaju akcjach ratowniczych np. podczas wypadków komunikacyjnych i klęsk żywiołowych. Nasza wizyta w tym miejscu wzbudziła w nas wiele emocji oraz była źródłem bogatej wiedzy teoretycznej i praktycznej, która z pewnością zaowocuje w życiu codziennym. Składamy serdeczne podziękowania za okazaną pomoc w realizacji założonych celów, miłą atmosferę podczas spotkania oraz za poświęcony czas. Wszystkim strażakom życzymy wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu.
E. Zaraś