ODWIEDZIŁO NAS

Dziś15
Wczoraj89
W tym tygodniu262
W tym miesiącu713
All197576

VCNT - Visitorcounter

XIX Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Drużyn 7-osobowych Olimpiad Specjalnych Spała – Opoczno

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
Jan Paweł II
O tym że młodość kojarzy się z aktywnością i zaangażowaniem w problemy innych, po raz kolejny przekonaliśmy się obserwując działania naszych uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariusza.
Od 2 do 4 października nasza młodzież we współpracy z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie wspierała organizację Turnieju Piłki Nożnej 7-osobowej Olimpiad Specjalnych. To ogólnopolskie piłkarskie święto zjednoczyło 120 niepełnosprawnych z wolontariuszami oraz gospodarzami spotkań.
Mecze Turnieju rozgrywane były na stadionie LKS Ceramiki Opoczno, a Ceremonia otwarcia nastąpiła w COS w Spale. Cała impreza przebiegała bardzo sprawnie, dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszy, którzy wspierali podczas rozgrywek pracę sędziów i obserwatorów spotkań, pomagali niepełnosprawnym w czasie realizacji programu „ Zdrowi Sportowcy” uprzyjemniali przerwy między kolejnymi meczami filiżanką ciepłej herbaty i słodkim poczęstunkiem.
Zaangażowanie oraz pasja, z jaką uczniowie wykorzystali wszystkie powierzone im zadania, po raz kolejny dowiodły tego, jak wielki potencjał tkwi w naszej młodzieży i jak otwarte serca ma ona na potrzeby innych.
Wielkie podziękowania dla: Martyny, Igi, Kuby, Sary, Amelii, Arka, Filipa, Przemka, Szymona, Adriana, Kacpra, Adama, Szymona, Martyny, Amelii, Kacpra, Tomka, Wiktora, Sebastiana, Natana, Rafała, Oskara, Kacpra, Kuby
Brawo Wy!!!