ODWIEDZIŁO NAS

Dziś21
Wczoraj49
W tym tygodniu21
W tym miesiącu472
All197335

VCNT - Visitorcounter

Iga Stefańska laureatką Stypendium Prezesa Rady Ministrów

18 lutego w auli im. prof. W. Szuberta Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów przez Grzegorza Wierzchowskiego – łódzkiego kuratora oświaty oraz Karola Młynarczyka – wicewojewodę. Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica klasy III naszego liceum Iga Stefańska.
Iga Stefańska została wytypowana przez Samorząd Uczniowski Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego jako kandydatka do Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku 2019/2020 ze względu na najwyższą w szkole średnią ocen 5,33 i wzorowe zachowanie. Iga jest utytułowaną lekkoatletką oddziału mistrzostwa sportowego: - mistrzynią Polski w biegu na 100m i na 200m na Ogólnopolskim Mitingu Lekkoatletycznym Polanic Cup w 2018 roku, - mistrzynią Polski w biegu na 400m w 2019 roku, - mistrzynią województwa łódzkiego w biegu na 200m i wicemistrzynią w biegu na 60m w Halowych Wojewódzkich Mistrzostwach LZS, - finalistką Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 w biegach na dystansie 200m. Iga została powołana do Zaplecza Kadry Narodowej Polski w LA. Aktualnie uczennica przygotowuje się do egzaminu maturalnego w sesji wiosennej 2020 r. Iga Stefańska jest doskonałym przykładem na to, że można łączyć pasję z nauką.