Image

W ubiegłym tygodniu w naszym przedszkolu odbył się kosmiczny tydzień pełen fascynujących aktywności i nauki o wszechświecie. Dzieci miały okazję poznać podstawowe informacje o planetach naszego Układu Słonecznego. Wspólnie oglądaliśmy obrazy i filmy, aby zobaczyć jak wygląda życie w kosmosie oraz stworzyliśmy model rakiety kosmicznej. Okazało się, że wejście do niej nie było takie proste. Aby dostać się do środka rakiety przedszkolaki musiały zdać test na astronautę pokonując zakodowaną trasę. Było to niesamowite doświadczenie, które łączyło naukę z zabawą. Podczas tej aktywności dzieci miały okazję eksperymentować z podstawami kodowania, poruszając się po dywanie w wyznaczonych kierunkach, tak jakby były to komendy dla komputera. Dzieci szybko zrozumiały podstawy kodowania, a przy okazji świetnie się bawiły! Ćwiczyły swoją umiejętność koncentracji, logicznego myślenia. Nauka podstaw kodowania już od najmłodszych lat rozwija umiejętności myślenia algorytmicznego, która jest kluczowa w dzisiejszym świecie technologii. Kosmiczny tydzień był dla naszych przedszkolaków nie tylko dobrą zabawą, ale także okazją do nauki o nieskończonym wszechświecie i rozwijania wyobraźni!

Bawialnia to miejsce, które każde dziecko uwielbia. To tam można spędzić godziny na zabawie i rozwijać swoje umiejętności poprzez różnorodne formy aktywności. Dlatego, to właśnie bawialnia „Nikuś” w Opocznie stała się miejscem, gdzie został zrealizowany voucher, który wygraliśmy w konkursie „Na najbardziej zieloną grupę”. Już przy wejściu do tego magicznego wnętrza, przedszkolakom ukazał się kolorowy świat pełen zabawek, zjeżdżalni, trampolin i innych atrakcji, które skradają serce każdego malucha. Przedszkolaki wspólnie organizowały zabawy. Widok takiej radości sprawił, że nawet dorośli nie mogą się oprzeć pokusie by dołączyć do zabawy. Po wizycie w bawialni było wiele pozytywnych wspomnień i uśmiechu na twarzy. To miejsce, które w pełni spełnia oczekiwania przedszkolaków, dając im możliwość nie tylko zabawy, ale również rozwoju i nauki poprzez różnorodne aktywności. Z pewnością były to niezapomniane chwile dla naszych milusińskich. To miejsce, sprawiło, że dziecięce marzenia stają się rzeczywistością.

5 kwietnia w Prywatnym Przedszkolu Kubusia Puchatka odbyło się kolejne spotkanie z „Filharmonią na kółkach” pt. „Muzyka Indian”. Tym razem lekcja muzyczna poświęcona była indiańskiej muzyce i instrumentom. Na początek dowiedzieliśmy się, że dla indiańskich plemion muzyka odgrywała kluczową rolę w ich kulturze i tradycji. Poznaliśmy różnorodne instrumenty używane przez Indian, m.in. bębny, flety, marakasy i tamburyny. Następnie mieliśmy okazję usłyszeć brzmienie tych instrumentów. Było to niezwykle ekscytujące doświadczenie. Wibracje bębnów i dźwięki fletów przeniosły nas w magiczny świat indiańskich rytmów i melodii. Na zakończenie lekcji usłyszeliśmy pieśń wykonaną przez Pana Macieja, Pana Michała oraz naszego wspaniałego gościa Pana Rafaela, która zrobiła na przedszkolakach ogromne wrażenie. Ta lekcja muzyczna była dla dzieci nie tylko lekcją gry na instrumentach, ale także wspaniałym spotkaniem z inną kulturą i tradycją muzyczną.

Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Dzieci z zerówki Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka w Opocznie poznały tradycje wielkanocnego stołu, dowiedziały się w jaki sposób można zrobić piękne pisanki i kraszanki, z jakich potraw składa się wielkanocne śniadanie i wiele innych ciekawostek. Po prezentacji przyszedł czas na wykonanie zadania, które polegało na dobieraniu odpowiedniego zdjęcia do podanej nazwy potrawy, jaką wkładamy do koszyczka. Na zakończenie zajęć  każdy wykonał pomysłowe ozdoby wielkanocne w postaci pisanki.

Rodzicom i Dzieciom naszego przedszkola życzymy zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa a także odpoczynku w rodzinnym gronie.

Każdego roku 21 marca obchodzimy w naszym przedszkolu Pierwszy Dzień Wiosny. Przedszkolaki z młodszej grupy przygotowywały się na nadejście tego wydarzenia poznając różne zagadnienia związane z nadchodzącą porą roku, a mianowicie: wiosenne pobudki, owady, ptaki oraz wiosenne kwiaty. Powitanie wiosny to doskonała okazja, aby uzmysłowić dzieciom bogactwo, które niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W związku z tym nasze przedszkole postanowiło wziąć udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym ,,Witaj Wiosno”. To przedsięwzięcie mające na celu przybliżenie przedszkolakom edukacji ekologicznej oraz zachęcenie do zdrowego trybu życia. Pierwszym z zadań tego projektu było powitanie Pani Wiosny.  Przedszkolaki, korzystając z pięknej, słonecznej pogody wyruszyły na spacer w okolice naszego przedszkola niosąc przygotowany transparent pod hasłem ,,Witaj Wiosno” oraz zielone balony. Miłym akcentem spaceru było obdarowywanie napotkanych przechodniów przygotowanymi wiosennymi kwiatuszkami. Kolejną aktywnością tego dnia było posianie przez dzieci rzeżuchy, o którą będą mogły się troszczyć i bacznie obserwować przez najbliższy czas. Cieszymy się ogromnie, że w taki właśnie sposób mogliśmy powitać wiosnę. Mamy nadzieję, że ta piękna ,,Zielona Pani” zagości u nas na dobre.

Uroczystość powitania wiosny w grupie zerówki rozpoczęła się od obejrzenia prezentacji multimedialnej zatytułowanej „Wiosna”. Dzięki niej dzieci poznały tradycje i zwyczaje związane z nadchodzącą porą roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią zajęć było kodowanie na dywanie. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia wiosny. Dopełnieniem dnia było wykonanie pracy plastycznej – PANI WIOSNA. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych uczniów zerówki sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre.

 
Powered by Phoca Gallery