Image

15 września przedszkolaki przyłączyły się do obchodów święta kreatywności, czyli Dnia Kropki. Inspiracją do jego powstania stała się książeczka ,,The Dot” Petera H. Reynoldsa, amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci. Jej bohaterką jest mała dziewczynka o imieniu Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Idąc za przykładem Vashti, dzieci stworzyły galerię z kropkowych prac. Każda była inna, każda wyjątkowa, każda w kropki. Radości nie było końca. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie.

Ważnym zadaniem edukacji przedszkolnej jest wychowanie przez sztukę. 12 września dzieci z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka w Opocznie rozpoczęły comiesięczny cykl spotkań muzycznych organizowanych przez Pana Macieja Goździelę wraz ze swoją wspaniałą Filharmonią. Pierwsze spotkanie odbyło się pod hasłem - „Na guzikach, na językach”. Przedszkolaki na każdym z takich występów mogą poznać nowy nieznany im dotąd instrument. Tym razem był to akordeon guzikowy. Podczas koncertu muzycy zabrali nas w podróż po najróżniejszych zakątkach świata, m.in.: do Wiednia, Paryża oraz Włoch. Przy dźwiękach akordeonu guzikowego mogliśmy wysłuchać interpretacji takich utworów, jak: „Polka Dziadek”, „Nad Pięknym Modrym Dunajem”, „Odlot Jaskółek”, „Marsz Żołnierzyków” czy „Zupa Romana”. Oprócz niezapomnianych rytmów muzyki dzieci poznały również budowę akordeonu. Była to niezwykła podróż, która dostarczyła nam wiele artystycznych emocji. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

Dzieci z młodszej grupy przedszkolnej odwiedził tajemniczy gość, przyjaciel patrona naszego przedszkola - Prosiaczek, którego przedszkolaki bardzo miło powitały i zaprosiły do wspólnej zabawy, której w ostatnich dniach w naszej sali nie brakowało.

Jak to dobrze, że znów jesteśmy w Przedszkolu! Dla starszych dzieci to kolejny wspaniały rok, który dostarczy wszystkim wielu niezapomnianych i radosnych przeżyć. Pięknie przystrojona sala, kolorowe zabawki doczekały się wreszcie przybycia przedszkolaków. Znów po korytarzu niesie się echo wesołych, dziecięcych piosenek  oraz szczerych uśmiechów ze wspólnych, ulubionych zabaw. Śmiało można powiedzieć, że starszaki  w zerówce czują się jak we własnym domu. Pełni zapału wrócili po wakacjach i z ciekawością przeglądają książki, w których w tym roku będą pracować.

Opiekę w starszej grupie będą sprawować p. Beata Deka i p. Magdalena Morska. Życzymy przyjemnych wrażeń i samych sukcesów!

Nasze Przedszkolaki również rozpoczęły rok przedszkolny. Od pierwszych dni są bardzo dzielne i szybko zabrały się do pracy. Zaraz po poznaniu swojej sali oraz najbliższego otoczenia do którego codziennie przybywają z usmiechem wspólnie z Paniami ustaliły zasady obowiązujące w grupie, o których starają się nie zapominać.

Opiekę w najmłodszej grupie będą sprawować p. Kamila Białek, p. Katarzyna Bugarewicz oraz p. Anna Piwowarczyk. Wszystkim Przedszkolakom życzymy WSPANIAŁEJ ZABAWY!

Czy to następcy Igi Świątek i Huberta Hurkacza? Podczas wycieczki do Parczówka przedszkolaki sprawdziły się zarówno jako mali tenisiści, ale też jako młodzi strażacy. We wtorek 16 sierpnia dzieci z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka wybrały się na korty tenisowe do klubu RETURN Opoczno do Parczówka, by pod okiem Pana Zbigniewa Wereszki – prezesa klubu i trenera uczestniczyć w treningu ogólnorozwojowym z elementami tenisa. Pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Na przedszkolaków czekała niespodzianka w postaci prezentacji wozu i sprzętu strażackiego OSP Parczówek. Mnóstwo radości sprawiło dzieciom lanie wody z węża strażackiego. Zwieńczeniem tego fantastycznego, a zarazem intensywnego dnia była pyszna kiełbaska z grilla i zupka pomidorowa, która w plenerze smakowała wyśmienicie. Wszystkie dzieci w cudownych  nastrojach wróciły do przedszkola.

 
Powered by Phoca Gallery