Image

22 kwietnia dzieci z młodszej i starszej grupy przedszkolnej świętowały Dzień Ziemi. Przeprowadzono szereg działań wpisujących się w konwencję święta. Odbywały się ciekawe zajęcia edukacyjne, projekcje filmów o tematyce ekologicznej, zabawy badawcze. Dzieci opracowały wspólnie „Kodeks małego ekologa” oraz wykonały  pracę plastyczną. Przedszkolaki zapoznały się z różnymi sposobami ochrony najbliższego środowiska oraz  zostały zachęcone do troski o Ziemię. Nasi wychowankowie już wiedzą, że dla dobra  planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny, dbać o przyrodę, oszczędzać wodę i prąd, segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku.

Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Dzieci z zerówki Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka w Opocznie poznały tradycje wielkanocnego stołu, dowiedziały się w jaki sposób można zrobić piękne pisanki i kraszanki, z jakich potraw składa się wielkanocne śniadanie i wiele innych ciekawych rzeczy. Po prezentacji każdy przedszkolak wykonał przepiękne i bardzo pomysłowe ozdoby wielkanocne w postaci pisanki.

Rodzicom i Dzieciom naszego przedszkola życzymy zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa a także odpoczynku w rodzinnym gronie.

W poniedziałek 28 marca w naszym przedszkolu odbyły się wielkanocne warsztaty, które przeprowadziła twórczyni ludowa Pani Halina Miązek. W zajęciach wzięli również udział członkowie rodzin naszych milusińskich. Rozpoczynając zajęcia Pani Halina pokazała w jaki sposób wykonać kwiatki, które później wykorzystane były w palmach wielkanocnych. Podczas warsztatów mogliśmy zobaczyć jak za pomocą szydełka można stworzyć wspaniałe ozdoby. Każdy przedszkolak w trakcie warsztatów wykonał własną palmę. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie pisanki przy użyciu pszczelego wosku i specjalnego pisaka. Okazało się, że było to trudne zadanie. Warsztaty miały na celu przybliżenie oraz kultywowanie naszego opoczyńskiego folkloru. Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi Pani Halinie Miązek za profesjonalne poprowadzenie warsztatów.

Międzynarodowy Dzień Gofra przypada 25 marca. Z tej okazji młodsza grupa z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka postanowiła świętować go w wyjątkowy sposób. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat gofrów. Poznały zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego. Utrwaliły przestrzeganie zasad higieny podczas posiłków oraz nawyków kulturalnego zachowania się przy stole. Przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem elektrycznym jakim jest mikser kuchenny, gofrownica oraz z  przepisem na pyszne gofry. Dzieci przed przystąpieniem do przygotowania deseru wzięły udział w zabawie „Ulubione gofry”. Przedszkolaki pod kierunkiem Pań z wielkim zapałem odmierzały składniki i wsypywały je do miski. Kiedy wszystko było gotowe, przystąpiły do pieczenia. Gofry wyszły znakomite!

                                                                                                                            

Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom  jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Na powitanie Pani Wiosny 21 marca zorganizowaliśmy w przedszkolu wyjątkowy dzień. Przede wszystkim przedszkolaki poznały oznaki tej pory roku - rozmawialiśmy o zwierzętach, które budzą się ze snu zimowego, jak również poznaliśmy kwiaty charakterystyczne dla tej pory roku. Dzieci przywoływały wiosnę wierszykami i piosenkami, głośnymi okrzykami... Jakież było ich zdumienie i radość, gdy nareszcie pojawiła się zielona Pani Wiosna. Oznajmiła dzieciom, że od dziś zaczyna swoje panowanie w przyrodzie i pogodzie oraz zaprosiła dzieci na wiosenny spacer. Nasz wyjątkowy gość obdarował dzieci wiosennymi gałązkami bazi. Tego dnia w młodszej grupie przedszkolnej świętowaliśmy też dzień żaby. Podczas zajęć przedszkolaki miały okazję poznać różne gatunki żab, cykl rozwoju, ich budowę oraz sposób odżywiania. Na zakończenie świętowania każde dziecko wykonało swoją zakodowaną żabkę.

17 marca obchodziliśmy Dzień św. Patryka - patrona Irlandii. Obowiązującym kolorem tego dnia była zieleń, nawiązująca do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizująca koniczynę. Z tej okazji w młodszej grupie przedszkolnej pod opieką Pani Eweliny Matysiak dzieci ćwiczyły angielskie słówka, wspólnie tańczyły przy dźwiękach irlandzkiej muzyki, śpiewały piosenki anglojęzyczne i uczestniczyły w zabawach językowych.

                                                                                                                       

 
Powered by Phoca Gallery